start

Dajemy Ci dziś technologię jutra...

Dobierając urządzenia grzewcze lub chłodzące do Twojego domu
i firmy, szczególną uwagę przykładamy do zapewnienia Ci komfortu użytkowania oraz minimalizacji kosztów eksploatacji. Stawiamy na rozwiązania przyjazne dla środowiska.

Na każdym etapie inwestycji służymy naszym doświadczeniem
i profesjonalizmem.

Dowiedz sie wiecej o pompach ciepla

Sprawdź nasze dotychczasowe realizacje

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Dobór odpowiedniego urządzenia

Odpowiedni dobór pompy ciepła pozwoli Ci w ekologiczny i oszczędny sposób ogrzać i schłodzić dom oraz przygotować ciepłą wodę użytkową. W ramach naszych usług zapewnimy Ci nie tylko precyzyjny dobór mocy urządzenia dostosowany do Twoich potrzeb, ale także doradzimy jaki rodzaj urządzenia będzie najwydajniej współpracował z obecną instalacją grzewczą.

Montaż i wsparcie serwisowe

Instalacja pompy ciepła w DiMEN zajmuje 2-3 dni i jest prawie nieinwazyjna. Samo urządzenie nie wymaga dużych powierzchni, jednostka zewnętrzna i wewnętrzna zajmuje ok. 1 m2. Montaż zakończymy szkoleniem, podczas którego wytłumaczymy Ci jak działa Twoje nowe urządzenia, a na koniec obejmiemy Cię opieką serwisową.

Korzystne finansowanie

Pomożemy Ci również uzyskać dofinansowanie z programu “Czyste powietrze”, dzięki czemu Twoja inwestycja zwróci się jeszcze szybciej.

Z nami przejdziesz wszystkie formalności krok po kroku. Dodatkowo, oferujemy także pomoc przy uzyskaniu kredytu na realizowane przez nas instalacje.

pompy ciepła

Projektowanie Instalacji HVAC

Projektowanie instalacji HVAC to proces tworzenia systemu wentylacyjnego, klimatyzacyjnego i ogrzewczego dla budynku. Projektowanie instalacji HVAC polega na dopasowaniu systemu do potrzeb konkretnego budynku. W procesie tym należy uwzględnić takie czynniki jak:

 • Powierzchnia budynku i ilość pomieszczeń – od tego zależy wielkość i pojemność systemu HVAC.
  Orientacja budynku – w zależności od kierunku światła słonecznego i ułożenia budynku należy dostosować klimatyzację i ogrzewanie.
 • Położenie budynku – w zależności od regionu, w którym się znajduje, należy dostosować system HVAC do panujących tam warunków klimatycznych.
 • Wymagania dotyczące wentylacji – należy dostosować system HVAC do wymagań dotyczących przepływu powietrza, ilości tlenu i innych czynników.
 • Efektywność energetyczna – należy zaprojektować system HVAC w taki sposób, aby był jak najbardziej energooszczędny i ekonomiczny.

Projektowanie instalacji HVAC to skomplikowany proces, który wymaga zaangażowania specjalisty w dziedzinie HVAC. Ważne jest, aby wybrać specjalistę z doświadczeniem i wiedzą, który pomoże w doborze najlepszego systemu HVAC dla danego budynku.

Instalacje ogrzewania i chłodzenia z wykorzystaniem pomp ciepła

Instalacje ogrzewania i chłodzenia z wykorzystaniem pomp ciepła są coraz popularniejsze ze względu na swoją wysoką efektywność energetyczną i ekologiczność. Pompy ciepła wykorzystują energię z otoczenia (powietrza, wody, gleby) do zmian temperatury w budynku.

Zasada działania pompy ciepła polega na pobieraniu dodatniej temperatury z otoczenia i przekazywaniu jej do budynku za pomocą medium, np. płynu chłodzącego. W przypadku ogrzewania, pompa ciepła pobiera z powietrza lub ziemi różnicę atmosferyczną, a następnie podnosi jego temperaturę i przekazuje do systemu grzewczego. Natomiast w przypadku chłodzenia, pompa pobiera ciepło z budynku i odprowadza je do otoczenia, co powoduje obniżenie temperatury wewnątrz.

Korzyści wynikające z wykorzystania pomp ciepła w instalacjach HVAC to przede wszystkim:

 • niskie koszty eksploatacji w porównaniu do tradycyjnych systemów grzewczych i chłodzących,
 • wysoka efektywność energetyczna, co oznacza niższe zużycie energii i mniejsze emisje CO2,
 • możliwość wykorzystania energii odnawialnej (powietrze, woda, gleba),
 • cicha praca pompy ciepła, co zapewnia komfort użytkowania.

Bardzo ważne jest, aby zatrudnić specjalistę w dziedzinie HVAC do prawidłowego doboru i projektowania instalacji z wykorzystaniem pomp ciepła. Firma Dimen ma w tym wieloletnie doświadczenie, a także wyspecjalizowanych monterów, dlatego cały proces od doboru, poprzez montaż i uruchomienie przebiega na najwyższym poziomie.

Instalacja wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła

Instalacja wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (WTW) to system wentylacyjny, który pozwala na efektywne wentylowanie budynku oraz odzysk ciepła z powietrza wywiewanego. W ten sposób energia, która zostałaby stracona w przypadku tradycyjnych systemów wentylacyjnych, może być ponownie wykorzystana do ogrzewania powietrza nawiewanego.

Zasada działania WTW polega na tym, że powietrze wywiewane jest przeprowadzane przez wymiennik ciepła, gdzie oddaje ciepło do płynącego w przeciwnym kierunku powietrza nawiewanego. Dzięki temu powietrze nawiewane jest ogrzane, a powietrze wywiewane chłodzone. W ten sposób odzyskuje się do 95% ciepła z powietrza wywiewanego, co jest bardzo korzystne finansowo dla użytkownika.
Korzyści wynikające z zastosowania WTW to przede wszystkim:

 • obniżenie kosztów ogrzewania budynku, ponieważ odzyskane ciepło jest wykorzystywane do ogrzewania powietrza nawiewanego,
 • poprawa jakości powietrza w pomieszczeniach, ponieważ wentylacja jest bardziej efektywna i zapewnia stały przepływ świeżego powietrza,
 • zmniejszenie emisji CO2 i wpływu na środowisko naturalne, ponieważ mniejsze zużycie energii ogranicza ilość emisji gazów cieplarnianych.

Instalacja WTW wymaga regularnego czyszczenia, konserwacji i serwisu oraz zatrudnienia specjalisty w dziedzinie HVAC do prawidłowego doboru i zaprojektowania. Wszystkie te usługi kompleksowo wykonujemy w firmie Dimen.

Instalacje technologiczne i przemysłowe

Instalacje technologiczne i przemysłowe z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii (OZE) to coraz bardziej popularne rozwiązanie, które pozwala na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych oraz kosztów związanych z użytkowaniem energii.
W przypadku instalacji technologicznych i przemysłowych, które wymagają dużej ilości energii, wykorzystanie OZE może przyczynić się do znacznej redukcji kosztów energii oraz wpłynąć na ochronę środowiska naturalnego. Przykładowymi źródłami OZE, które mogą być wykorzystane w takich instalacjach, są:

 • Instalacje fotowoltaiczne – wykorzystanie paneli słonecznych do produkcji energii elektrycznej, która może być wykorzystana do zasilania różnych urządzeń i maszyn w przemyśle.
 • Instalacje geotermalne – wykorzystujące energię cieplną z ziemi do ogrzewania i chłodzenia budynków oraz procesów przemysłowych.
 • Odzysk ciepła odpadowego – to proces, w którym ciepło, które powstaje jako produkt uboczny procesów przemysłowych lub domowych, jest wykorzystywane do ogrzewania wody, powietrza lub innych mediów.

Korzyści wynikające z wykorzystania OZE w instalacjach przemysłowych to przede wszystkim:

 • obniżenie kosztów energii,
 • zmniejszenie wpływu na środowisko naturalne,
 • większa niezależność energetyczna,
  korzyści wizerunkowe.

Podsumowując, wykorzystanie OZE w instalacjach przemysłowych jest coraz bardziej popularne ze względu na korzyści ekonomiczne i środowiskowe. Jednakże, przed podjęciem decyzji o inwestycji, należy dokładnie przeanalizować koszty i możliwości oraz dopasować rozwiązania do specyfiki procesów przemysłowych, czym zajmujemy się w Dimen.

pompy ciepła

Palniki przemysłowe, suszarnie drewna

Firma DiMEN oferuje specjalistyczne palniki na oleje odpadowe tłuszcze zwierzęce i roślinne.

Palniki spełniające wszystkie wymagania Unii europejskiej. Zapewniają wyjątkowo czyste i sprawne spalanie.
Dzięki niezwykle taniemu paliwu w postaci odpadów poprodukcyjnych pozwalają na obniżenie do minimum kosztów ogrzewania oraz produkcji ciepła technologicznego.
Moc palników – od 10 do 300 kW.

Palniki przemysłowe mogą odnaleźć wykorzystanie w wielu różnych częściach Twojego obiektu przemysłowego. Dobranie odpowiedniej temperatury do procesu wewnątrz firmy oraz zabezpieczenie jego użycia może znacząco wpłynąć na produkcję czy jakąkolwiek część w ścieżce wewnątrz produkcyjnej. Systemy palnikowe cechują się również niską emisją, mogą zostać wykorzystane jako suszarnie, system grzewczy (np. piec) czy inne źródło ciepła.

Przemysł może sporo zyskać, wykorzystując zamknięty obieg materiałów wykorzystywanych wewnątrz zakładu. Przykładem może być obróbka drewna pod meble. Wycięte płyty wymagają odpowiedniego suszenia w specjalnych suszarkach, które można zasilić odpadami z procesu przygotowania drewna. W wielu przypadkach korę, czy resztki słoi wykorzystuje się już do drewna czy użyźniania gleby, jednak nie każdy materiał nadaje się do ponownego użycia. W takim przypadku palniki przemysłowe usprawnią proces i pomogą Twojej firmie dbać o planetę.

Serwis Gwarancyjny i pogwarancyjny montowanych elementów

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny montowanych elementów w instalacjach HVAC to ważny aspekt utrzymania prawidłowego działania systemu przez cały okres jego eksploatacji. Serwis gwarancyjny jest oferowany przez producenta, a jego celem jest zapewnienie bezproblemowego działania elementów instalacji w okresie gwarancyjnym.

Okres gwarancyjny zależy od producenta i rodzaju elementu, ale zwykle wynosi od 1 do 2 lat. W tym czasie producent zobowiązuje się do bezpłatnej naprawy lub wymiany elementu, jeśli usterka jest wynikiem wad produkcyjnych. W przypadku serwisu gwarancyjnego ważne jest, aby wykonywać regularne przeglądy instalacji i dbać o jej prawidłowe użytkowanie, ponieważ w przypadku uszkodzenia wynikającego z niewłaściwego użytkowania, producent może odmówić naprawy lub wymiany elementu na koszt producenta.

Po upływie okresu gwarancyjnego, możliwy jest serwis pogwarancyjny, który jest oferowany przez producenta lub specjalistyczną firmę zajmującą się serwisem i konserwacją instalacji HVAC. Serwis pogwarancyjny może obejmować przegląd, konserwację oraz naprawę elementów instalacji, a koszt usługi jest ustalany indywidualnie z klientem.
Regularne przeglądy i konserwacja instalacji HVAC mogą zapobiec awariom i przedłużyć jej żywotność. Dlatego ważne jest, aby wybierać elementy o dobrej jakości, wykonywać regularne przeglądy i dbać o prawidłowe użytkowanie.

serwis pompy ciepła