start

Uzyskaj dofinansowanie!

Skorzystaj z możliwości programów dofinansowań do instalacji grzewczych, prądowych i wielu innych. Proces możesz rozpocząć od uzyskiwania informacji u naszych specjalistów.

dotacja czyste powietrze

Dotacja Czyste Powietrze? Mój Prąd? Dowiedz się więcej!

Sprawdź nasze dotychczasowe realizacje

W czym możemy Ci pomóc?

Dobór urządzenia

Pomożemy wybrać Ci odpowiednie urządzenia do wniosku, który będzie dla Ciebie najbardziej korzystny.

Realizacja Projektu

Nasi specjaliści zrealizuj każdy podpunkt projektu z dofinansowania, spełniają wszystkie postawione warunki.

Dokumentacja Dotacji

Napisz do nas, a my pomoże Ci w uzyskaniu dofinansowania do zakupu w ramach wspominanych dotacji.

Uzyskaj z nami dofinansowanie!

Wyślij zapytanie do naszych specjalistów, a my odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania oraz pomożemy w realizacji dofinansowania.


  dotacja czyste powietrze

  Program Czyste Powietrze Plus, Mój Prąd, Moje Ciepło – poznaj szczegóły dotacji

  Poprawa efektywności energetycznej w Twoim domu jest łatwiejsza niż się może wydawać, a wymiana sprzętu na bardziej ekologiczne rozwiązania, takie jak pompa ciepła, może przynieść wiele korzyści nie tylko dla Ciebie, ale także dla środowiska. W 2023 roku nie musisz samodzielnie finansować takiego przedsięwzięcia – możesz skorzystać z programu dopłat jak na przykład Dotacja Czyste Powietrze Plus, Mój Prąd czy Moje Ciepło. To programy rządowej, które oferują dofinansowanie inwestycji związanych z poprawą efektywności energetycznej w budynkach i korzystaniem z odnawialnych źródeł energii.

  Każdy z tych programów ma swoje unikalne cechy, ale wszystkie mają na celu poprawę jakości powietrza, redukcję emisji gazów cieplarnianych i obniżenie kosztów energii dla beneficjentów.

  Dotacja Czyste Powietrze Plus, Mój Prąd i Moje Ciepło są programami, które mają na celu nie tylko poprawę jakości powietrza, redukcję emisji gazów cieplarnianych, ale również obniżenie kosztów energii dla beneficjentów. Dzięki nim masz szansę zainwestować w nowoczesne i ekologiczne technologie, które przyniosą długoterminowe oszczędności i pozytywny wpływ na środowisko.

  dotacja czyste powietrze

  Dofinansowanie Czyste Powietrze Plus

  Właściwe zamontowanie urządzenia ma bezpośredni wpływ na jego funkcjonalność, wydajność i trwałość, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na ten aspekt. W trakcie montażu należy przestrzegać kilku kluczowych czynników.

  Po pierwsze, ważne jest odpowiednie umiejscowienie jednostki zewnętrznej, która odpowiada za odprowadzanie ciepła na zewnątrz. Powinna ona być zamontowana w miejscu dobrze wentylowanym, z dala od źródeł ciepła i zacienionym, aby uniknąć nadmiernego nagrzewania się. W przypadku klimatyzatorów ściennych, jednostka wewnętrzna powinna być zamontowana w miejscu, które zapewni równomierne rozprowadzenie schłodzonego powietrza w pomieszczeniu.

  Program Czyste Powietrze Plus

  Jednostka wewnętrzna jest jest odpowiedzialna za obniżenie lub zwiększenie temperatury powietrza, a także za jego filtrację i oczyszczanie. Podczas montażu należy również odpowiednio wyregulować parametry klimatyzacji, takie jak temperatura, przepływ powietrza czy ustawienia wentylatora. Dzięki temu możemy dostosować system do naszych indywidualnych preferencji i zapewnić optymalny komfort termiczny.

  Dofinansowanie Mój Prąd

  Program Mój Prąd umożliwia dofinansowanie instalacji paneli fotowoltaicznych, które pozwalają na wytwarzanie energii elektrycznej z promieniowania słonecznego. Jest skierowany zarówno do osób fizycznych, jak i przedsiębiorstw.

  Głównym celem programu Mój Prąd jest zachęcanie do produkcji własnej energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, co przyczynia się do redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz obniżenia kosztów energii dla beneficjentów. Instalacja paneli fotowoltaicznych pozwala na wykorzystanie energii słonecznej do zasilania domowych urządzeń elektrycznych czy ogrzewania wody, przyczyniając się tym samym do zrównoważonego rozwoju energetycznego.

  Program Mój Prąd

  Daje szansę właścicielom budynków na zmniejszenie swojej zależności od tradycyjnych dostawców energii, a także na generowanie własnej, czystej energii elektrycznej. Dodatkowo, w przypadku nadprodukcji energii, możliwe jest oddawanie jej do sieci elektroenergetycznej i uzyskiwanie korzyści finansowych za sprzedaną energię.

  dotacja mój prąd
  dotacja moje ciepło

  Klimatyzator do domu, a inne systemy chłodzące

  Program Moje Ciepło skupia się na dofinansowaniu inwestycji związanych z ogrzewaniem domów przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii. Dotacja może zostać przeznaczona na zakup i montaż pomp ciepła, kotłów na biomasę, kolektorów słonecznych, a także modernizację istniejących systemów ogrzewania. Program ten ma na celu obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem, redukcję emisji gazów cieplarnianych oraz poprawę efektywności energetycznej.

  Program Moje Ciepło

  Stanowi unikalną okazję dla mieszkańców Polski do zwiększenia efektywności energetycznej swojego budynku oraz ogrzewania przy użyciu odnawialnych źródeł energii. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań można osiągnąć znaczne oszczędności energii, poprawić komfort termiczny oraz przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego.

  Rządowy program dopłat i jego zalety:

  • Obniżenie kosztów energii – dofinansowania pozwalają na znaczną redukcję kosztów związanych z zużyciem energii elektrycznej lub ogrzewaniem budynków.
  • Poprawa efektywności energetycznej – dzięki modernizacjom i instalacjom odnawialnych źródeł energii, beneficjenci mogą dokonać kompleksowej termomodernizacji, a dzięki temy zwiększyć efektywność energetyczną swoich budynków.
  • Ochrona środowiska – dofinansowania promują korzystanie z odnawialnych źródeł energii, co prowadzi do redukcji emisji gazów cieplarnianych, ochrony środowiska i gospodarki wodnej.
  • Lepsza jakość powietrza – Program Czyste Powietrze Plus jest szczególnie skierowany na walkę ze smogiem i poprawę jakości powietrza, co przyczynia się do zdrowszego środowiska dla mieszkańców.
  • Maksymalne kwoty dofinansowania – poziom dofinansowania jest zróżnicowany, a w zależności od warunków programu, beneficjent może liczyć na całkowitą częściową spłatę przedsięwzięcia
  program dotacji

  Z jakiego programu warto skorzystać? 

  Dofinansowanie w ramach Programu Czyste Powietrze Plus skupia się na poprawie efektywności energetycznej całego budynku oraz jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Oznacza to, że o dotację z programu Czyste Powietrze Plus mogą starać się również osoby, które mieszkają w zabudowie szeregowej.

  Programy Mój Prąd i Moje Ciepło koncentrują się na produkcji energii elektrycznej i ogrzewaniu z wykorzystaniem odnawialnych źródeł. Co więcej, Mój Prąd jest ukierunkowany na instalacje paneli fotowoltaicznych, które produkują energię elektryczną, a to oznacza, że jeśli chcesz zainwestować w samą pompę ciepła, ten program nie będzie dla Ciebie odpowiedni. Z kolei jeśli budujesz dom, masz możliwości dofinansowania z programu Moje Ciepło, które dotyczy systemów ogrzewania.

  Programy Czyste Powietrze Plus, Mój Prąd i Moje Ciepło stanowią znakomitą okazję dla osób, które chcą inwestować w efektywność energetyczną swojego domu, redukować koszty energii oraz przyczyniać się do poprawy środowiska naturalnego. Każda z tych dotacji ma swoje własne cele i zakres, ale wszystkie są korzystne dla mieszkańców pod względem finansowym, ekologicznym i zdrowotnym. Już teraz możesz odezwać się do nas w celu przeprowadzenia audytu energetycznego, podczas którego przeanalizujemy Twoje możliwości, a także doradzimy, który z programów rządowych jest dla Ciebie najkorzystniejszy. Odsyłamy również na naszego bloga, gdzie przygotowaliśmy porównania Programów Mój Prąd, Moje Ciepło oraz Czyste Powietrze 2023.

  Sprawdź strony rządowe dotyczące konkretnych programów:

  zużycie energii

  Wybierz z nami swoje dofinansowanie!


   Chcesz wiedzieć jeszcze więcej o dotacjach?

   Odwiedź naszą stronę na Facebooku czy Instagramie i przeczytaj nasze wpisy o realizacjach na blogu.

   Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas korzystając z powyższego formularza.