start

Zrealizujemy
Twój plan ...

Nasze realizacje to przede wszystkim wynik wieloletniego doświadczenia i pasji w tworzeniu unikalnych rozwiązań dla naszych klientów. Każdy realizowany projekt jest starannie tworzony i wykonywany z najwyższą jakością, aby spełnić oczekiwania naszych klientów. Stawiamy na innowacyjne rozwiązania i wykorzystujemy nowoczesne technologie, aby zapewnić naszym klientom najwyższy komfort termiczny.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami i dołączenia do grona naszych zadowolonych klientów.

Dowiedz sie wiecej o pompach ciepla

Sprawdź nasze dotychczasowe realizacje

Dla domu

Rezydencja pod Oleśnicą 650 m2 z gruntową pompą ciepła

Źródłem ciepła dla instalacji grzewczej i chłodniczej jest gruntowa pompa ciepła Thermia MEGA S z chłodzeniem pasywnym i aktywnym. Dolne źródło stanowi zespół 8 odwiertów po 100 mb każdy.

Pompa ciepła powietrzna w domu jednorodzinnym

Jedną z największych zalet pompy ciepła powietrznej jest jej efektywność w wykorzystaniu energii. Dzięki temu, że korzysta z ciepła z powietrza, jest to urządzenie bardzo oszczędne w zużyciu energii. Ponadto, pompy ciepła powietrzne są łatwe w instalacji i mogą być stosowane w różnych budynkach, w tym domach modernizowanych ze starą instalacją grzejnikową.

gruntowa pompa ciepła

Pompa ciepła gruntowa – grzanie i chłodzenie domu

Pompy ciepła gruntowe to urządzenia wykorzystujące energię z ziemi do produkcji ciepła, które mogą być stosowane w domach prywatnych, a także w budynkach przemysłowych. Dzięki swojej skuteczności i ekologicznej naturze, stały się one coraz popularniejsze na całym świecie.

Montaż klimatyzacji typu MultiSplit

Wykonujemy montaż klimatyzacji oraz specjalistycznych instalacji w systemach Split oraz MultiSplit od renomowanych producentów. Bez względu na to czy potrzebne urządzenie to wyłącznie jednostka zewnętrzna wraz z klimatyzatorem do wnętrz czy klimatyzacja multisplit, kompleksowo obsługujemy taką instalację. Używamy sprzętu od renomowanych producentów. Mowa między innymi o firmie LG, Panasonic, Samsung, jednak wiodącą marką jest AIRWELL.

klimatyzacja multisplit

Dla biznesu

Odzysk ciepła z technologii – gruntowa pompa ciepła z dolnym źródłem wykorzystującym wodę technologiczną z instalacji chłodzenia wtryskarek

Celem inwestycji była zmiana źródła ciepła na bardziej ekologiczne, tj. rezygnacja z kotła olejowego na rzecz odnawialnego źródła energii jakim są pompy ciepła. Inwestycja polegała na modernizacji źródła ciepła budynku przemysłowego z częścią biurową z wykorzystaniem odzysku ciepła z procesów technologicznych przy pomocy kaskady 2 gruntowych inwerterowych pomp ciepła o mocy 88 kW każda.

pompy ciepła
wymiana źródła ciepła

Wymiana źródła ciepła na ekologiczne – Instalacja cwu, pomp ciepła i innych elementów.

Ciepła woda użytkowa, efektywne, ekologiczne ogrzewanie, przy wykorzystaniu zbiornika grzewczego, przeznaczonego do regulowania temperatury wewnątrz budynku to podstawa każdego domu mieszkalnego, biura czy zakładu pracy w naszym kraju i klimacie. Nasze działania w przypadku tego projektu, polegały na wymianie źródła ciepła na dwie kaskady powietrznych pomp ciepła z modulacją mocy. Montaż instalacji PV 50 kWp, wyposażonej w nowoczesną rozdzielnie elektryczną o mocy 260 kW na potrzeby pomp ciepła, PV i całego kompleksu budynków z kondensatorami zabezpieczającymi układ przed przekroczeniami mocy biernej, którą generują urządzenia elektroniczne.

Innowacyjny dobór, projektowanie i wykonanie instalacji pomp ciepła w Klasztorze Henryków

Modernizacja systemu grzewczego w zabytkowym obiekcie, z zastosowaniem 4 kaskad gruntowych, inwerterowych pomp ciepła o mocy 21-88 kW z jednym układem dolnego źródła 130 odwiertów pionowych w ogrodzie barokowym.

instalacja sanitarna

Instalacje w Centrum Aktywności Lokalnej Księże przy ul. Rybnickiej we Wrocławiu – Instalacja sanitarna, wentylacyjna i klimatyzacja

Za nami kolejna realizacja zakończona sukcesem. Tym razem Centrum Aktywności Lokalnej Księże przy ul. Rybnickiej we Wrocławiu.

Wykonywaliśmy instalacje sanitarne (ogrzewanie, woda bytowa, instalacja gazowa), instalacje wentylacji mechanicznej, klimatyzację w układzie VRF renomowanej firmy Samsung oraz przyłącza wodne i kanalizacyjne.

Zmiana źródła ciepła budynku przemysłowego w Oleśnicy

Zakończyliśmy drugi etap modernizacji na omawianym obiekcie. W pierwszej fazie prac, wykorzystaliśmy odzysk ciepła z procesów technologicznych jako źródło energii do zasilenia dwóch gruntowych pomp ciepła o kaskadowej konstrukcji. Pumpy te generują ciepło, które jest następnie wykorzystywane do obsługi instalacji centralnego ogrzewania składającej się z sześciu oddzielnych obiegów. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii gazu gorącego, pompy ciepła są także w stanie zapewnić przygotowanie ciepłej wody użytkowej poprzez przeciwprądowy wymiennik ciepła o mocy 51 kW.

realizacje dimen
audyt energetyczny

Audyt Energetyczny Budynku – Świadectwa Charakterystyki Energetycznej

Świadectwo charakterystyki energetycznej – dokument, który określa wielkość zapotrzebowania na energię niezbędną do zaspokojenia potrzeb energetycznych związanych z użytkowaniem budynku lub części budynku, czyli energii na potrzeby ogrzewania i wentylacji, przygotowania ciepłej wody użytkowej, chłodzenia, a w przypadku budynków niemieszkalnych również oświetlenia.

Świadectwo charakterystyki energetycznej wykonywane jest dla budynków istniejących.