Rezydencja pod Oleśnicą 650 m2 z gruntową pompą ciepła

utworzone przez | mar 17, 2023 | Realizacje | 0 komentarzy

Montaż gruntowej pompy ciepła pod Oleśnicą

Źródłem ciepła dla rezydencji pod Oleśnicą o powierzchni 650 m2 oraz dla budynku rekreacyjnego o powierzchni 170 m2 jest gruntowa pompa ciepła Thermia MEGA S o mocy 11 – 33 kW (przeprowadzony audyt energetyczny). Urządzenie wraz z dodatkowymi modułami umożliwia chłodzenie pasywne i aktywne, dzięki czemu montaż klimatyzacji nie jest potrzebny. Dolne źródło stanowi zespół 8 odwiertów po 100 mb każdy. W całym obiekcie zostało wykonane ogrzewanie podłogowe oraz grzejniki kanałowe.

W procesie chłodzenia pasywnego nie bierze czynnego udziału sprężarka pompy ciepła, chłodzenie pasywne polega na odbiorze energii zgromadzonej w odwiertach pionowych. Do przekazywania chłodu z dolnego źródła wykorzystywana jest praca pompy obiegowej dolnego źródła, co gwarantuje najniższe możliwe koszty eksploatacji dostawy chłodu. Dodatkowo zaprojektowano podgrzew ciepłej wody użytkowej poprzez zasilanie zasobnika c.w.u. bezpośrednio z pompy ciepła.

Pompa ciepła do c.w.u.

Specjalny system podgrzewania wody użytkowej z pomocą kocioła, pompy ciepła do c.w.u. (cwu). Elektryczny system grzewczy, który dzięki wykorzystaniu projektu rozplanowania instalacji, pozwolił uzyskać znaczące oszczędności w kosztach ogrzewania dla tego obiektu, ale również stanowi skuteczny i ekologiczny zasobnik ciepłej wody w całej rezydencji. Podgrzewanie ciepłej wody użytkowej odbywa się dzięki wykorzystaniu gruntowej pompy ciepła, której montaż został wykonany przede wszystkim z pomocą przygotowania każdego z etapów inwestycji. Pompy ciepła gruntowe to skuteczny sposób na pozyskiwanie ciepła z gleby, dzięki czemu powierzchnia wymiany ciepła jest dużo większa niż w innych rodzajach tego typu urządzeń. Dostarczanie ciepłej wody oraz ogrzewanie budynku stało się teraz tańsze, ekologiczne i efektywne, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów utrzymania.

Przypominamy o zakładce kontakt, dzięki której możesz zadać nam nurtujące Cię pytania. Koniecznie odwiedź również nasz profil na Facebooku.