Wymiana źródła ciepła na ekologiczne – Instalacja cwu, pomp ciepła i innych elementów.

by | Mar 9, 2023 | Realizacje | 0 comments

Wymiana źródła ciepła na ekologiczne w Ośrodeku Leczenia Odwykowego w Woskowicach Małych

Ciepła woda użytkowa, efektywne, ekologiczne ogrzewanie, przy wykorzystaniu zbiornika grzewczego, przeznaczonego do regulowania temperatury wewnątrz budynku to podstawa każdego domu mieszkalnego, biura czy zakładu pracy w naszym kraju i klimacie. Nasze działania w przypadku tego projektu, polegały na wymianie źródła ciepła na dwie kaskady powietrznych pomp ciepła z modulacją mocy. Montaż instalacji PV 50 kWp, wyposażonej w nowoczesną rozdzielnie elektryczną o mocy 260 kW na potrzeby pomp ciepła, PV i całego kompleksu budynków z kondensatorami zabezpieczającymi układ przed przekroczeniami mocy biernej, którą generują urządzenia elektroniczne.
Dzięki wykorzystaniu takiego systemu, zasobnika c.w.u., dostarczamy ciepło do grzejników i kranów, w ekologiczny i efektowny sposób. Pozostając w temacie dbania o planetę i wykorzystywane zasoby, całkowicie wymieniliśmy oświetlenie na energooszczędne, instalację c.w.u. oraz zainstalowaliśmy klimakonwektory grzewczo-chłodzące, które wspierają instalację ciepłowniczką i wymienniki ciepła.
Wykonaliśmy również budowę sieci preizolowanej, łączącej pompy ciepła z maszynownią oraz budynek hydroforni ze szpitalem i budynkami technicznymi. Wartość całej realizacji to ponad 6 milionów 700 tysięcy złotych, które zostały wykorzystane na wykonanie wszystkich elementów projektu. Czas realizacji to prawie 9 miesięcy, dzięki którym Ośrodek Leczenia Odwykowego zyskał spore oszczędności związane z eklopatacją oraz ogrzewaniem budynku. Przede wszystkim jednak, dzięki wykorzystaniu innowacyjnych i specjalistycznych technologii firmy DIMEN, budynek ogrzewany jest w efektywny i ekologiczny sposób.