Pompa Ciepła Powietrze-Woda – Nowości od firmy Panasonic

utworzone przez | kwi 13, 2023 | Produkty | 0 komentarzy

Nowa generacja urządzeń – pompa ciepła powietrze-woda Panasonic Aquarea seria K i L

Pompa ciepła to urządzenie, którego popularność rośnie z roku na rok. To rozwiązanie, które przetwarza energię z jednego źródła na energię cieplną do użytku domowego. W przypadku pompy ciepła powietrze woda, pobiera energię z powietrza zewnętrznego, aby zagwarantować ogrzewanie domu oraz ciepłą wodę.

Nowe serie pomp ciepła powietrze-woda to rewolucja w designie, wydajności, sterowaniu i zrównoważonym rozwoju. Dostosowane do wizji Panasonica społeczeństwa zeroemisyjnego i planu GREEN IMPACT. Ogromną zaletą tego odnawialnego źródła energii jest wysoka efektywność energetyczna, mierzona za pomocą wskaźnika COP, który jest stosunkiem ilości dostarczonego ciepła do ilości energii zużytej podczas pracy pompy. Nie można zapomnieć rownież, że jest to źródło ciepła, które charakteryzuje się niską emisją CO2, a w finalnym rozeznaniu koszty eksploatacyjne są dużo niższe, niż w przypadku innych metod ogrzewania domu.

W pompie ciepła powietrze-woda niezwykle istotne jest działanie sprężarki, która pobiera ciepło z powietrza zewnętrznego i podnosi jego temperaturę. Następnie jest ono przekazywane do skraplacza, gdzie oddawane jest do układu grzewczego lub do przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Rosnąca popularność pomp ciepła typu powietrze-woda

Dwie serie; jeden wspólny projekt

Nowe serie K i L wraz z wyjątkowym designem i zaawansowanymi funkcjami przenoszą pompy ciepła na nowy poziom komfortu i wydajności. Seria K to doskonałe rozwiązanie dla nowoczesnych domów. Tymczasem seria L to instalacja, która sprawdzi się do termomodernizowanych domów z istniejącymi grzejnikami, gdzie wymagana jest wysoka temperatura wody na zasilaniu.

Atrakcyjny i nowoczesny design

Jednostki wewnętrzne w kolorze białym:

  • czysta biel, podkreślona eleganckim, czarnym paskiem z idealnie wkomponowanym sterownikiem, nadaje niepowtarzalnej estetyki każdemu wnętrzu.
  • wewnętrzna konstrukcja jednostek pozostaje zgodna z poprzednią generacją, zachowując mocne strony pomp ciepła Panasonic.
  • model All in One dzięki wymiarom 598 x 600 mm zachowuje swoją kompaktowość, porównywalną ze standardowymi urządzeniami AGD.

Przeczytaj również: Wymiana źródła ciepła na ekologiczne – Instalacja cwu, pomp ciepła i innych elementów.

Jednostki zewnętrze w kolorze szary antracyt:

  • jednostki zewnętrzne w kolorze szary antracyt doskonale wpisują się w obecne trendy architektoniczne i pasują do każdego zastosowania i budynku.
  • nowe modele zapewniają niski poziom hałasu i zgodność z normami bezpieczeństwa dotyczącymi stosowania naturalnego czynnika R290.
  • przednia kratka oferuje lepszą estetykę, zmniejszając widoczność części wewnętrznych.

pompa ciepła powietrze-woda

Powietrzna pompa ciepła – większy komfort i efektywność

Niższy poziom hałasu oraz większy komfort i wydajność sprawiają, że nowa generacja pomp ciepła Aquarea serii K i L wyróżnia się znaczącymi usprawnieniami technologicznymi, zachowując mocne strony poprzedniej gamy pomp ciepła Panasonic.

Nowa generacja osiąga doskonałą wartość SCOP nawet 5,12, zapewniając wyjątkową efektywność i niezawodność w niskich temperaturach, a jednocześnie oferuje szeroką gamę urządzeń, idealnie dostosowaną do wszystkich warunków klimatycznych i typów budynków – nowych i modernizowanych.

Serie K i L charakteryzują się niższym poziomem mocy akustycznej, nawet o 8 dB (A) mniej niż poprzednie modele. Ta zaleta sprawia, że ​​instalacja jest bardziej elastyczna, oferując większe możliwości lokalizacji jednostki zewnętrznej.

Seria pomp ciepła Aquarea K i L:

  • to wyjątkowy design,
  • wysoka wydajność,
  • łatwe sterowanie.

Wybór odpowiedniego źródła ogrzewania ma ogromne znaczenie dla kosztów eksploatacji domu. Wybierając jeden z nowych modeli Panasonic Aquarea seria K i L mamy pewność, że to jedne z najbardziej ekonomicznych oraz ekologicznych rozwiązań, których moc grzewcza i efektywność wpłyną w znaczny sposób na wysokość rachunków za ogrzewanie i ciepłą wodę w domu.

Zapraszamy również na stronę producenta oraz naszego Facebooka.